לומדים מטעויות // בשריפת דירה אישה כבת 45 נהרגה כתוצאה מהתלקחות של סוללה

אישה נהרגה בשריפה בדירת מגורים ביישוב כוכב יעקב שבבנימין, שני בני אדם נפצעו בינוני ו-16 באורח קל – כתוצאה מהתלקחות ישירה של סוללת ליתיום של אופניים.

מתוך אתרי החדשות ודוברות מד׳׳א וכבאות והצלה לישראל

תמונות בתחתית העמוד>>>

אבי זארוג, פאראמדיק מד”א המתגורר ביישוב, שהגיע ראשון למקום, סיפר: “הגעתי למקום מהר מאוד וראיתי עשן סמיך יוצא מהקומה הראשונה בבית פרטי בן שתי קומות, מחוץ לבית הייתה המולה וראיתי ילדים ונערים שחולצו מהבית על ידי ההורים. רובם סבלו משאיפת עשן ושניים סבלו גם מכוויות בגפיים, הם חילצו את הילדים אחד אחרי השני.

“בשלב מסוים האישה לא יצאה שוב מהבית, לאחר מספר דקות חילצו אותה כשהיא מחוסרת הכרה לאחר ששאפה עשן רב, היא פונתה במצב אנוש תוך פעולות החייאה, גבר וילד כבן שמונה סבלו מכוויות ושאיפת עשן ופונו במצב בינוני, כל השאר בהם כאלה שהגיעו לסייע בחילוץ פונו במצב קל לאחר ששאפו עשן. ההורים הצילו את כל הילדים, אירוע קשה מאוד שהסתיים באסון גדול”.

מחקירת שירותי הכבאות עולה כי האש פרצה כתוצאה מהטענת אופניים חשמליים בתוך הבית. “האופניים שגרמו לפרוץ השריפה, הביאו לעשן רב אשר התפשט בכל חלל המבנה. בנוסף לכך, המקום להם בכניסה למבנה, חסם את נתיב המילוט של בני הבית”, אמר סגן טפסר רוני יעקב.

טפסר משנה עידו פרץ, מפקד תחנה אזורית בנימין, סיכם: “בשעות הלילה המאוחרות התקבל דיווח על שריפה שפרצה בבית פרטי ביישוב כוכב יעקב. למקום הוזנקו צוותים רבים מתחנה אזורית בנימין. עם ההגעה למקום, דיווחו הצוותים כי מדובר בבית פרטי העולה באש. לוחמי האש החלו מייד בפעולות לכיבוי השריפה.

“תוך כדי פעולות הכיבוי דיווחו לוחמי האש כי מדובר לבית המחולק לכמה יחידות דיור, והעשן חדר לכל המבנה. לוחמי האש ביצעו פריצה של כלל הבית, וסריקות לאיתור לכודים. באחת הדירות מצאו לוחמי האש את אם המשפחה וחילצו אותה, לדברי גורמי הרפואה האם פונתה במצב אנוש. יש לציין כי בבית וביחידות הדיור היה מטען אש רב, והשריפה הייתה מפותחת וכילתה את כל תכולת הבית, לוחמי האש נאבקו בלהבות עד להשגת שליטה על האש”.

צפו: 3 דקות מצילות חיים ורכוש!!!!

צפו בדוגמאות של מוצרים שלאחר זמן מה או בתנאים מסוימים בהטענה פשוט מתלקחים ומתפוצצים.

מחשבים ניידים
טלפונים סלולרים
מטענים ניידים ועוד ועוד…

שימרו על עצמכם, על הבית שלכם ועל הילדים שלכם והתקינו עוד היום שעון עצר של 90 דקות הטענה לכל השקעים בבית.

סוללת ליטיום = סכנת חיים.
אחוז גבוה אחוז משריפות הדירה בישראל נגרמות כתוצאה מהטענה ארוכה וכו של סוללות ליטיום.

תמונות מתוך השריפה הקשה:

צילום דוברות מחוז יו׳׳ש כבאות והצלה

א. נוהלי רישום – תנאי הצטרפות:

 1. הרישום נעשה באמצעות טופס הצהרה שבו יציינו המעוניינים להצטרף לתכנית את פרטיהם האישיים, את כתובת הנכס אותו הם רושמים לתכנית ואת אמצעי התשלום המועדף עליהם (הוראת קבע או כרטיס אשראי) וכן יחתמו על הסכמתם לכל תנאי התקנון.
 2. דמי רישום חד פעמיים בסך 20 ש”ח ייגבו בעת ההצטרפות לצורך אימות כרטיס אשראי לגבייה בשעת אסון ולמימון הוצאות מחיבות כמו רואי חשבון, מערכת גבייה וסליקה, אתר וכו׳.
 3. כל כתובת של דירה / נכס נחשבת למנוי אחד.
 4. החברות בקרן מיועדת לדירת מגורים אחת בלבד, רישום כתובת נוספת תחשב מנוי נוסף.
 5. החברות בקרן תכנס לתוקפה, חודש לאחר תשלום דמי הרישום.
 6. במקרה של מעבר דירה, יש לעדכן את הקרן בשינוי הכתובת, חובה לוודא שהכתובת עודכנה במערכת.
 7. לאחר שהנהלת הקרן תקבל ותאשר את טופס ההצטרפות, יישלח לנרשמים טופס אישור ובו מספר מנוי.
 8. להנהלת הקרן שמורה הזכות שלא לאשר את הצטרפותם של נרשמים לתכנית, והחלטתו תהיה סופית.

 

ב. ביצוע הגבייה:

 1. במקרה של שריפה בכתובת של אחד המנויים, יופעל מנגנון גביית כספים באמצעות הוראת קבע בנקאית או בכרטיס אשראי מכלל החברים בקרן לסיוע למנוי. ייגבה סכום חד פעמי של 20 ₪.
 2. הנהלת הקרן תהיה רשאית להעלות את סכום הגבייה בהתאם לגובה המדד, בהודעה מראש ובקבלת אישור מכל משתמש לפני גבייה.
 3. על מנת למנוע עמלות מיותרות, חובה על כל מנוי להודיע מראש על כל שינוי בפרטי הבנק / כרטיס אשראי ו / או על כל סיבה שעלולה לגרום לאי כיבוד החיוב בבנק שבו מתנהל החשבון.
 4. מנוי שבחשבונו הוצג חיוב שלא כובד מכל סיבה שהיא, יוכל לפרוע את חובו בגבייה של החודש שלאחריו, בתוספת עמלת הבנק.
 5. מנוי שלא פרע את התחייבויותיו במשך 60 יום ממועד החיוב בבנק, ייראה כמי שוויתר על חברותו בקרן. המנוי יוכל להצטרף שוב לתוכנית כמנוי חדש לאחר כחצי שנה לפי נהלי התקנון.
 6. מנוי שהופסקה חברותו מכל סיבה שהיא אינו זכאי להחזר כל שהוא על התשלומים הקודמים.

 

ג. קבלת הסיוע:

 1. במקרה שריפה ח”ו של אחד המנויים, נציג מטעם הקרן ייפגש עם המשפחה ויתאם איתה העברת סכום של 100,000 ₪ באופן מיידי, על פי המתחייב בתקנון.
 2. במקרים חריגים כגון: חשש להצתה, יחידת דיור, דירת שותפים, שריפה בחלק מהנכס וכדו’.

רשאי צוות הקרן להחליט על סיוע קטן מהסכום הרגיל.

 1. בשלבי ההקמה של הקרן, כל עוד לא הצטרפו 5,000 מנויים, סכום המענק יהיה 20 ₪ כפול מספר המנויים בקרן.
 2. כאשר יצטרפו בין- 5,000 ועד ל– 10,000 חברים מנויים, הגבייה בעת אסון תהיה על סכום של 20 ₪ כפול מספר המנויים, כלומר סכום המענק למשפחה יגדל עד ל- 200,000₪.

מעל 10,000 חברים הסכום גבייה בעת אסון יקטן בהתאם להחלטת הוועד המנהל מ- 20₪ ל-15₪ וכן הלאה לפי היחס עד ל- 200,000₪ שהמשפחה שביתה נשרף תקבל מיידית.

 1. במקרה וימצא כי הנזק נגרם מהצתה מכוונת המנוי לא תקף ולא יהיה זכאי לקבלת ההטבה הכספית

6.הצדדים מסכימים, כי כל סכסוך או חילוקי דעות בין הצדדים בקשר להסכם זה, בין הנובע באופן ישיר ובין הנובע באופן עקיף ממנו, הן ביחס לביצועו, פירושו תחולתו או תוקפו, יועבר להכרעתו של בית הדין שיקבע על ידי מנהל “ארץ חמדה – גזית”  עפ”י סדרי הדין הנהוגים ברשת בתי הדין. חתימת הצדדים על הסכם זה, כדין חתימה על הסכם בוררות של רשת בתי הדין.

 

ד. ביטול חברות / המנוי

 1. ביטול המנוי בכל עת תתבצע דרך יצירת קשר באתר, המנוי יפוג תוך 30 יום מרגע הבקשה, רישום מחדש יתאפשר רק לאחר כחצי שנה מרגע הביטול.

 

ה. תוקף משפטי והלכתי

 1. הצדדים מקבלים על עצמם את דעת הפוסק המקיים הסכם זה. הצדדים מודים שכל ההתחייבויות וההקנאות נעשו על פי היתר עסקה כתקנת מהר”מ מקרקא, וכל התנאים נעשו על פי דיני התנאים על פי תקנת חכמים. כל הקניינים, החיובים ותנאי הסכם זה נעשו בקניין היותר מועיל על פי דין תורה, בכלי הכשר לקנות בו, בבית דין חשוב מעכשיו, באופן שאין בו אסמכתא, כתיקון חכמים.
 2. במקרה הצורך ולתועלת התכנית, הנהלת הקרן תוכל לשנות או להוסיף
  סעיפים בתקנון והשינויים יובאו לידיעת חברי הקרן והציבור.
 3. 3. הפנייה באתר ובמערכות הקרן הינן בלשון זכר אך פונות לשני המינים.
 4. השארת פרטים באתר להבת מנחם מהווה אישור קבלת דיוור תקופתי במייל וסמס.